Nie tylko drzewa kwitną wiosną…

JESTEŚMY PIĘKNI !
13 marca 2024
Więcej niż inżynier!
18 kwietnia 2024
JESTEŚMY PIĘKNI !
13 marca 2024
Więcej niż inżynier!
18 kwietnia 2024

Wraz z początkiem wiosny dobiegł końca kolejny 16-tygodniowy pobyt uczestników w Projekcie Akademia Życia i Samodzielności w Koninie. Kolejne osoby osiągnęły założone sobie cele i kolejni uczestnicy dowiedzieli się, że osiągnęli więcej niż oczekiwali.  Wszystko to dzięki swojej ciężkiej pracy i wsparciu całej kadry specjalistów. Każdy z uczestników pokonał swoje słabości, zdobył nowe umiejętności, odkrył pasje i talenty a także przekonał się, że motywacja, pozytywne nastawienie i praca to droga do małych i dużych zwycięstw. 

W dniu przyjazdu witaliśmy niepewnych siebie uczestników a dziś wypuszczamy w świat dowartościowanych, zbudowanych, znających swoje prawa i możliwości ludzi, ludzi uśmiechniętych, pełnych nowych planów na przyszłość. Każdy bez wyjątku wykonał w mieszkaniach treningowych dużą pracę nad sobą i mógłby pochwalić się swoimi osiągnięciami. Zrobię to dziś za nich i przedstawię osiągnięcia kilku uczestników, których już nie ogranicza niepełnosprawność:

Zuzanna – dziś już wie co chce robić w życiu. Będzie studiować i realizować swoje marzenia, nauczyła się gotować i samodzielnie zarządzać finansami, wie dokąd zmierza i ma jasne cele na przyszłość, poza tym z Zuzki stała się asertywną Zuzanną.

Paulina– kolorowa dziewczyna z kolorową duszą, odkryła swoje pasje, ukierunkowała cele zawodowe, wraca do pracy. Ponadto pokazuje kobietom, że poruszając się na wózku można nie tylko nie zatracić swojej kobiecości, ale nawet rozwijać ją i pięknie pielęgnować. Paulina dzieli się z innymi swoją siłą udzielając się medialnie, wkrótce będziemy mogli zobaczyć film dokumentalny z jej udziałem.

Sławek – od chwili wypadku nie kierował autem, potrzebował osoby, która zawiezie Go do celu, dziś do rodziny wraca samodzielnie, własnym dostosowanym nowym autem, do którego nauczył się samodzielnie przesiadać podczas pobytu w akademii.

Bartek – chłopak, który wziął sprawy w swoje ręce i to tak dosłownie, ponieważ przed przyjazdem nie był w stanie wykonywać żadnych czynności swoimi rękami. Dzięki swojej ciężkiej pracy i rehabilitacji dziś sam kieruje swoim aktywnym wózkiem. Dystans 4,5 km !

Brawa dla wszystkich. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i obecność i oczywiście za maksymalne wykorzystanie możliwości, które otrzymaliście poprzez udział w programie. Spełniajcie marzenia i do zobaczenia!

Małgorzata Tyczewska

Akademia Życia i Samodzielności jest współfinansowana z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.