• Z perspektywy czasu w codziennym życiu przydaje mi się moja sprawność fizyczna po zajęciach z Marcinem, Przemkiem, Piotrem i Mateuszem oraz pozostałymi dziewczynami z Akademii. Przydaje mi się w codziennych obowiązkach domowych jak i życiu społecznym. Bardzo istotne były spotkania z Elżbietą, które podniosły mi poczucie własnej wartości. Dzięki Niej powróciłam do swojej pasji: muzyki oraz śpiewania. Dzięki Niej zyskałam radość życia , a Asystent Adam dodawał mi otuchy poprzez rozmowy.
  Milena
 • Dla mnie osobiście bardzo ważny był  pobyt w Akademii Życia i Samodzielności. To wyjątkowe miejsce, które każdemu polecam… A moim sukcesem jest fakt iż mogłem zamieszkać w mieszkaniu, co na początku wydawało się nieosiągalne. Myślę, że nie ma rzeczy trudnych. Trzeba po prostu w siebie uwierzyć i małymi kroczkami dążyć do celu. Wszystko czego nauczyłem się podczas pobytu w Akademii zostaje ze mną na co dzień. Najważniejsze jest to, że miałem możliwość poznać wyjątkowych i wspaniałych ludzi… Chciałbym jeszcze kiedyś powrócić do Akademii, bo jest to po prostu magiczne miejsce.
  Łukasz
 • Przed przyjazdem do Akademii moim celem było sprawdzić swoje umiejętności w codziennych obowiązkach. Nauczyłam się gotować z czego jestem dumna I co naprawdę przydaje mi się w codziennym życiu. Cieszę się również z tego że poznałam tak świetnych ludzi I że była rehabilitacja z której jestem bardzo zadowolona!
  Andżelika
 • Wspaniałe jest to, że jesteście tak zaangażowani w pomoc i usprawnianie Nas ( po raz pierwszy spotkałam się z taką serdecznością ze strony Fundacji ). Rodzice są pod ogromnym wrażeniem tego jak dzięki Wam i Waszym pomysłom udało mi się usprawnić (nie mogą się na mnie napatrzyć jak samodzielnie jem czy myję zęby). Życzę powodzenia następnej grupie, która już niebawem do Was dotrze i trochę zazdroszczę im tej przygody
  Anna
 • Pobyt w MT dał mi bardzo dużo pewności siebie. Mam teraz dużo więcej umiejętności w samodzielnym funkcjonowaniu. Wzmocniły mnie bardzo zajęcia fizjoterapii i aktywnej rehabilitacji. Wiele rzeczy potrafię zrobić sam, bez pomocy innych osób. Asystenci są dużym wsparciem i pomocą w każdej sytuacji. Nauczyli mnie takich umiejętności, że teraz jestem gotowy zamieszkać z narzeczoną w mieszkaniu bez barier. Moje życie stało się o wiele łatwiejsze za co bardzo dziękuję!
  Tomek
 • Widzę zdecydowaną poprawę w sprawności, lepiej poruszam się na wózku. Ćwiczymy dalej! To fajna rzecz być tutaj, zachęcam byście spróbowali. Akademia ( Mieszkania Treningowe) to też wspaniali ludzie, którzy ją prowadzą, pełni pasji i wiary w to co czynią.
  Irek
 • Pobyt w Akademii dał mi wiele, nie mówię tu o sprawności fizycznej, ponieważ przyjeżdżając do Akademii wykonywanie takich czynności jak ubieranie się, przesiadanie z łóżka na wózek czy codzienna higiena nie stanowiły dla mnie problemu, natomiast mnie osobiście podbudował kontakt z innymi uczestnikami, trenerami również z niepełnosprawnością, pokazali, że ciężką pracą i wytrwałością można wszystko! Trzeba mieć tylko sprzyjające warunki i życzliwych ludzi, to wszystko jest w Akademii i wiele, wiele więcej... Czasem będzie ciężko, będziesz miał chwilę zwątpienia to normalne to minie, przejdziesz przez to, pomogą Ci! Na końcu pobytu stwierdzisz dałem sobie radę! Było warto! Polecam z całego serca! ❤️
  Ania
 • Z większą łatwością pokonuję teraz przeszkody - chodniki, krawężniki. Samodzielnie radzę sobie w toalecie, dużą satysfakcję sprawia mi też to, że gotuję. Przyjechałem tu po to by się usamodzielnić i osiągam swoje cele. Jeśli miałbym kogoś zachęcić do przyjazdu do Akademii Samodzielności powiedziałbym, że to miejsce gdzie wiele można się nauczyć i zawsze można liczyć na wsparcie świetnych i profesjonalnych asystentów.
  Mateusz
 • Naprawdę warto tu przyjechać! Przed przyjazdem nic nie umiałem - leżałem tylko w łóżku. Teraz jest inaczej, więcej przebywam na wózku. Jestem silniejszy dzięki ćwiczeniom, jestem bardziej niezależny. Przy wielu czynnościach nikt mi nie musi już pomagać. Przyjechałem tutaj żeby coś się zmieniło w moim życiu i  zmieniło się  na lepsze.
  Sebastian
 • Teraz czuje się na tyle silny i sprawny, że planuje kupić samochód by dojeżdżać na treningi rugby do Łodzi. Bez samochodu to niemożliwe, zajmuje zbyt dużo czasu.  Naprawdę warto się  pomęczyć, zaryzykować, wyjść poza  strefę komfortu.. To konieczne aby coś zmienić. Po prostu warto żyć.
  Michał
 • ... wziąłem się w garść. A Ty? Albo nadal  będziesz leżeć i jeść obiadki mamy,  albo  bierzesz się za siebie i walczysz o swoją niezależność. Ja też "skosztowałem" zależności, wtedy dom stał się więzieniem. I zrobiłem wszystko by zacząć od nowa.
  Kuba
 • Możecie zmienić  swoje życie, ruszcie tyłki , zacznijcie ćwiczyć. Odważcie się na przyjazd do mieszkań  treningowych. Możemy zrobić wiele, to nic, że zajmuje nam to więcej czasu.
  Joanna
 • Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, przestać bać się świata i ludzi, chodzić z podniesiona głową to mieszkania treningowe są najlepszym miejscem, by to osiągnąć!
  Monika
 • Jeśli miałeś wątpliwości czy wysłać zgłoszenie do Akademii to mam nadzieję, że teraz masz ich mniej - może się okazać, że tak jak  w moim  przypadku będzie to początek najlepszych chwil w  Twoim życiu. Życzę Ci dobrych wyborów.
  Patrycja
 • Jestem dumna z tego, że nauczyłam się gotować i kontrolować wydatki. Takie i wiele innych umiejętności można nabyć w mieszkaniach treningowych.
  Marta
 • To szansa na spełnienie marzeń, pomaga wybrać priorytety, obrać cel. Warto, bo zyskasz bardzo wiele. Postaw na siebie, bo nikt inny za ciebie życia nie przeżyje.
  Ala
 • Każdy może poznać system jazdy na wózku, co dla samodzielności jest bardzo ważne.
  Oskar
 • Stałam się bardziej samodzielna i niezależna. Cały czas odkrywam nowe rzeczy, których chcę spróbować.
  Magda
 • To wielkie i dopracowane przedsięwzięcie, które pomoże Wam osiągnąć samodzielność poszerza przyjaźnie, rozwija pasje oraz możliwości godnego życia.
  Konrad
 • Mieszkanie treningowe to miejsce, gdzie można sprawdzić swoje możliwości, nauczyć się radzić sobie w domowych czynnościach, ale przede wszystkim stać się bardziej pewnym siebie.
  Anita
 • Jeżeli będziemy tylko ciężko pracować, to osiągniemy cel, jaki tylko sobie założymy oraz udowodnimy samym sobie ze można wszystko!
  Bartek
 • Jeśli czujesz, że nie jesteś w pełni samodzielny i chcesz to zmienić - zmierzyć się z własnymi słabościami, poprawić swój standard funkcjonowania i dodatkowo przeżyć wartościową przygodę życia, która być może na zawsze je odmieni, to ten projekt jest właśnie dla Ciebie.
  Karina

Milena


Z perspektywy czasu w codziennym życiu przydaje mi się moja sprawność fizyczna po zajęciach z Marcinem, Przemkiem, Piotrem i Mateuszem oraz pozostałymi dziewczynami z Akademii. Przydaje mi się w codziennych obowiązkach domowych jak i życiu społecznym. Bardzo istotne były spotkania z Elżbietą, które podniosły mi poczucie własnej wartości. Dzięki Niej powróciłam do swojej pasji: muzyki oraz śpiewania. Dzięki Niej zyskałam radość życia , a Asystent Adam dodawał mi otuchy poprzez rozmowy.

Łukasz


Dla mnie osobiście bardzo ważny był  pobyt w Akademii Życia i Samodzielności. To wyjątkowe miejsce, które każdemu polecam… A moim sukcesem jest fakt iż mogłem zamieszkać w mieszkaniu, co na początku wydawało się nieosiągalne. Myślę, że nie ma rzeczy trudnych. Trzeba po prostu w siebie uwierzyć i małymi kroczkami dążyć do celu. Wszystko czego nauczyłem się podczas pobytu w Akademii zostaje ze mną na co dzień. Najważniejsze jest to, że miałem możliwość poznać wyjątkowych i wspaniałych ludzi… Chciałbym jeszcze kiedyś powrócić do Akademii, bo jest to po prostu magiczne miejsce.

Andżelika


Przed przyjazdem do Akademii moim celem było sprawdzić swoje umiejętności w codziennych obowiązkach. Nauczyłam się gotować z czego jestem dumna I co naprawdę przydaje mi się w codziennym życiu. Cieszę się również z tego że poznałam tak świetnych ludzi I że była rehabilitacja z której jestem bardzo zadowolona!

Anna


Wspaniałe jest to, że jesteście tak zaangażowani w pomoc i usprawnianie Nas ( po raz pierwszy spotkałam się z taką serdecznością ze strony Fundacji ). Rodzice są pod ogromnym wrażeniem tego jak dzięki Wam i Waszym pomysłom udało mi się usprawnić (nie mogą się na mnie napatrzyć jak samodzielnie jem czy myję zęby). Życzę powodzenia następnej grupie, która już niebawem do Was dotrze i trochę zazdroszczę im tej przygody

Tomek


Pobyt w MT dał mi bardzo dużo pewności siebie. Mam teraz dużo więcej umiejętności w samodzielnym funkcjonowaniu. Wzmocniły mnie bardzo zajęcia fizjoterapii i aktywnej rehabilitacji. Wiele rzeczy potrafię zrobić sam, bez pomocy innych osób. Asystenci są dużym wsparciem i pomocą w każdej sytuacji. Nauczyli mnie takich umiejętności, że teraz jestem gotowy zamieszkać z narzeczoną w mieszkaniu bez barier. Moje życie stało się o wiele łatwiejsze za co bardzo dziękuję!

Sebastian


Naprawdę warto tu przyjechać! Przed przyjazdem nic nie umiałem - leżałem tylko w łóżku. Teraz jest inaczej, więcej przebywam na wózku. Jestem silniejszy dzięki ćwiczeniom, jestem bardziej niezależny. Przy wielu czynnościach nikt mi nie musi już pomagać. Przyjechałem tutaj żeby coś się zmieniło w moim życiu i  zmieniło się  na lepsze.

Ania


Pobyt w Akademii dał mi wiele, nie mówię tu o sprawności fizycznej, ponieważ przyjeżdżając do Akademii wykonywanie takich czynności jak ubieranie się, przesiadanie z łóżka na wózek czy codzienna higiena nie stanowiły dla mnie problemu, natomiast mnie osobiście podbudował kontakt z innymi uczestnikami, trenerami również z niepełnosprawnością, pokazali, że ciężką pracą i wytrwałością można wszystko! Trzeba mieć tylko sprzyjające warunki i życzliwych ludzi, to wszystko jest w Akademii i wiele, wiele więcej... Czasem będzie ciężko, będziesz miał chwilę zwątpienia to normalne to minie, przejdziesz przez to, pomogą Ci! Na końcu pobytu stwierdzisz dałem sobie radę! Było warto! Polecam z całego serca! ❤️

Kuba


... wziąłem się w garść. A Ty? Albo nadal  będziesz leżeć i jeść obiadki mamy,  albo  bierzesz się za siebie i walczysz o swoją niezależność. Ja też "skosztowałem" zależności, wtedy dom stał się więzieniem. I zrobiłem wszystko by zacząć od nowa.

Irek


Widzę zdecydowaną poprawę w sprawności, lepiej poruszam się na wózku. Ćwiczymy dalej! To fajna rzecz być tutaj, zachęcam byście spróbowali. Akademia ( Mieszkania Treningowe) to też wspaniali ludzie, którzy ją prowadzą, pełni pasji i wiary w to co czynią.

Michał


Teraz czuje się na tyle silny i sprawny, że planuje kupić samochód by dojeżdżać na treningi rugby do Łodzi. Bez samochodu to niemożliwe, zajmuje zbyt dużo czasu.  Naprawdę warto się  pomęczyć, zaryzykować, wyjść poza  strefę komfortu.. To konieczne aby coś zmienić. Po prostu warto żyć.

Mateusz


Z większą łatwością pokonuję teraz przeszkody - chodniki, krawężniki. Samodzielnie radzę sobie w toalecie, dużą satysfakcję sprawia mi też to, że gotuję. Przyjechałem tu po to by się usamodzielnić i osiągam swoje cele. Jeśli miałbym kogoś zachęcić do przyjazdu do Akademii Samodzielności powiedziałbym, że to miejsce gdzie wiele można się nauczyć i zawsze można liczyć na wsparcie świetnych i profesjonalnych asystentów.

Joanna


Możecie zmienić  swoje życie, ruszcie tyłki , zacznijcie ćwiczyć. Odważcie się na przyjazd do mieszkań  treningowych. Możemy zrobić wiele, to nic, że zajmuje nam to więcej czasu.

Karina


Jeśli czujesz, że nie jesteś w pełni samodzielny i chcesz to zmienić - zmierzyć się z własnymi słabościami, poprawić swój standard funkcjonowania i dodatkowo przeżyć wartościową przygodę życia, która być może na zawsze je odmieni, to ten projekt jest właśnie dla Ciebie.

Bartek


Jeżeli będziemy tylko ciężko pracować, to osiągniemy cel, jaki tylko sobie założymy oraz udowodnimy samym sobie ze można wszystko!

Anita


Mieszkanie treningowe to miejsce, gdzie można sprawdzić swoje możliwości, nauczyć się radzić sobie w domowych czynnościach, ale przede wszystkim stać się bardziej pewnym siebie.

Konrad


To wielkie i dopracowane przedsięwzięcie, które pomoże Wam osiągnąć samodzielność poszerza przyjaźnie, rozwija pasje oraz możliwości godnego życia.

Magda


Stałam się bardziej samodzielna i niezależna. Cały czas odkrywam nowe rzeczy, których chcę spróbować.

Oskar


Każdy może poznać system jazdy na wózku, co dla samodzielności jest bardzo ważne.

Ala


To szansa na spełnienie marzeń, pomaga wybrać priorytety, obrać cel. Warto, bo zyskasz bardzo wiele. Postaw na siebie, bo nikt inny za ciebie życia nie przeżyje.

Marta


Jestem dumna z tego, że nauczyłam się gotować i kontrolować wydatki. Takie i wiele innych umiejętności można nabyć w mieszkaniach treningowych.

Patrycja


Jeśli miałeś wątpliwości czy wysłać zgłoszenie do Akademii to mam nadzieję, że teraz masz ich mniej - może się okazać, że tak jak  w moim  przypadku będzie to początek najlepszych chwil w  Twoim życiu. Życzę Ci dobrych wyborów.

Monika


Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, przestać bać się świata i ludzi, chodzić z podniesiona głową to mieszkania treningowe są najlepszym miejscem, by to osiągnąć!