Nie tylko drzewa kwitną wiosną…
28 marca 2024
Zamknij parasol i spójrz w słońce!
24 kwietnia 2024
Nie tylko drzewa kwitną wiosną…
28 marca 2024
Zamknij parasol i spójrz w słońce!
24 kwietnia 2024

Jest w Polsce wiele różnych akademii : Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Ekonomiczna, Akademia Morska, Akademia Nauk Stosowanych a pomiędzy nimi  Akademia Życia i Samodzielności.

Jest to miejsce szczególne i wyjątkowe. Miejsce w którym zdobywa się nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale wygrywa się  swoje życie. Pomimo, że nie zdobywa się tu dyplomu magistra czy inżyniera, osiąga się coś znacznie cenniejszego- niezależność i samodzielność, które otwierają każdą drogę, szczególnie tę, która wydawała się być zamknięta poprzez chorobę lub niespodziewany wypadek.

. Akademia Życia i Samodzielności pozwala spojrzeć na siebie od nowa i zacząć wszystko od początku, leczy nie tylko ciało, ale również pozwala znaleźć swoje miejsce na ziemi i spojrzeć na siebie łaskawym okiem. To w Akademii Życia i Samodzielności można odkryć nowe horyzonty i zrobić przestrzeń na nadchodzące nowe, inne od codziennego Jutro. Akademia łączy w sobie wszystkie akademie świata. To tutaj uczestnicy uczą się odkrywać w sobie piękno, poznają ekonomię życia i stosują całkiem nowe  metody radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. Tu osiągają sukcesy, konfrontują się z porażkami, modelują stare wzorce zachowań, nabierają wiatru w żagle i płyną z lekkością ku nowej przygodzie zwanej życiem.

 To w akademii zapadają nowe, odważne życiowe decyzje i dokonują się małe i duże rewolucje. Uczestnicy żegnają stare, pesymistyczne spojrzenie na świat i swoją samotność a w zamian witają wiarę, nadzieję i otwartość na nowe życie i wartościowe relacje.

Akademia jak każda szkoła ma swój czas trwania. Kiedy jedni stają się absolwentami mieszkań treningowych inni dopiero zaczynają swoja przygodę z Fundacją im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Absolwentom mówimy „powodzenia” a nowym przybyłym mieszkańcom „witaj, cieszymy się, że jesteś, rozgość się i pędź  razem z nami w kierunku swojej niezależności”, bo nie ma osoby, której nie uda się  jeśli tylko postanowi podjąć to najważniejsze w życiu wyzwanie  zwane SAMODZIELNOŚCIĄ.

Małgorzata Tyczewska

Projekt Akademia Życia i Samodzielności jest współfinansowany z środków Państwowego
                                                 Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych