PROGRAM AKTYWIZUJĄCY I dla osób z niepełnosprawnością ruchową po urazie rdzenia kręgowego (URK).16 tygodni pracy nad wzmocnieniem i zadbaniem o swoje ciało.

Kompleksowy program zwiększający sprawność podczas pobytu w mieszkaniach treningowych obejmuje treningi aktywności, m.in.:

  • zajęcia funkcjonalnej rehabilitacji adaptacyjnej – wzmocnisz swoje ciało poprzez ćwiczenia PNF, stabilizacyjne i równoważne, a także pionizację czynną i bierną
  • zajęcia sportowe dopasowane do niepełnosprawności jak: koszykówka na wózkach, szermierka, tenis stołowy, rugby na wózkach, boccia – znajdziesz aktywność odpowiednią do swoich możliwości,
  • zajęcia treningu funkcjonalnego – pokażemy Tobie, jakie ćwiczenia możesz wykonywać samodzielnie z obciążeniem i bez obciążenia, aby ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie,
  • zajęcia aktywnej rehabilitacji – pozwolą maksymalnie wykorzystać Twój wózek, abyś był bardziej niezależny,
  • pływanie terapeutyczne z wykorzystaniem koncepcji Halliwick – pozwoli na readaptację w wodzie, naturalną pionizację, a także naukę i doskonalenie pływania.

W mieszkaniach treningowych oprócz zajęć ruchowych znajdziesz czas, aby zadbać o swój wizerunek, skupić się na celach życiowych i zawodowych. Jeżeli będziesz chciał, pomożemy Tobie zrobić prawo jazdy i przystosować auto do Twoich potrzeb.

Nie musisz być w pełni samodzielny, aby skorzystać z mieszkań, ponieważ dysponujemy kadrą wykwalifikowanych asystentów. To oni pomogą Tobie opanować sztukę ubierania się, pokonywania barier, a także innych czynności wymagających udziału innej osoby.

Internetowy formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.

Projekt Akademia Życia i Samodzielności II jest współfinansowany ze środków PFRON i 1% podatku.