O Fundacji PODAJ DALEJ

W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zabieramy w podróż przez życie, by pomóc Ci odkryć to co możesz robić mimo niepełnosprawności. Uczymy różnych technik, aby łatwiej było Ci wykonywać konkretne czynności. Pomagamy uwierzyć, że życie może być ciekawe i ekscytujące nawet wtedy, gdy masz wiele ograniczeń. Dlatego właśnie w latach 2013 – 2018 prowadziliśmy Akademię Życia, a potem uruchomiliśmy kolejne mieszkania treningowe. Okazało się, że samodzielny wyjazd osoby z niepełnosprawnością z domu na kilka miesięcy może zdziałać cuda! Do tego oczywiście trzeba dodać duży poziom motywacji uczestników (bo chcieć to móc!), a także zaangażowanie naszych specjalistów.

Fundacja PODAJ DALEJ powstała w 2004 roku w hołdzie i zgodnie z ideami śp. Doktora Piotra Janaszka, znanego społecznika i lekarza, który od lat 70-tych wdrażał nowatorskie rozwiązania w rehabilitacji. Zginął tragicznie w 1998 roku zostawiając wiele niezrealizowanych planów.

Dzisiaj z regularnej pomocy Fundacji korzysta ponad 200 osób, a liczba oczekujących wsparcia stale rośnie… Dlatego podjęliśmy ogromne wyzwanie i niedaleko Konina będziemy tworzyć nowy ośrodek – Osadę Janaszkowo. Więcej o naszym marzeniu przeczytasz na: www.OsadaJanaszkowo.pl

Życzę Ci wiary i niesłabnącej motywacji do działania! Proszę pamiętaj, że masz wpływ na to, co w życiu się wydarzy!

Zuzanna Janaszek – Maciaszek
Prezes Fundacji PODAJ DALEJ

PS. W Fundacji każdego dnia dzieje się dużo dobrego. O bieżących działaniach możesz przeczytać na Facebook/FundacjaPodajDalej oraz na podajdalej.org.pl

Zespół Mieszkań Treningowych

 

Iwona Grześkowiak

szefowa asystentów


W Fundacji PODAJ DALEJ pracuję prawie dekadę, w Mieszkaniach treningowych od przeszło roku. To moje „najmłodsze dziecko” po Centrum Wolontariatu i Teatralnych PODAJ DALEJ. Tworzę z moim zespołem miejsce i warunki do rozwoju i szeroko pojętej rehabilitacji osób z niepełnosprawnością. Moja praca to moja wielka pasja.

Dawid Trzuskolas

pracownik socjalny/ asystent


Jestem z wykształcenia pracownikiem socjalnym o profilu praca socjalna w pomocy społecznej. Pracuję w Akademii, ponieważ tutaj mam bezpośredni kontakt z ludźmi oraz widzę rzeczywiste efekty mojej pracy. Indywidualna praca dostosowana do potrzeb uczestników i skupianie się na rzeczach naprawdę dla nich ważnych to coś z czego jestem w mojej pracy zadowolony.

Anna Bartczak

asystentka


Posiadam kwalifikacje jako Technik masażysta oraz Asystent osoby niepełnosprawnej. Satysfakcja z wykonywanej pracy jako Asystent Osoby z Niepełnosprawnością jest dla mnie bezcenna. Każdy dzień w tej pracy jest dla mnie lekcją ponieważ ja uczę, ale również i jestem uczona. Po prostu TO kocham!

Anna Grzelak

asystentka


Szczęśliwy i spełniony rodzic... Pracuje w Akademii Życia jako asystent osoby z niepełnosprawnością. Chęć pomagania, dodawania skrzydeł, inspirowania, podnoszenia na duchu to najpiękniejsza misja jaką mogłam sobie wymarzyć 😍

Aleksandra Malesza

asystentka


Z zawodu technik masażysta, obecnie studentka fizjoterapii WSEIT w Poznaniu. Pracując w mieszkaniach treningowych mogę współuczestniczyć w sukcesach naszych uczestników. Obserwować jak pokonują swoje lęki, usprawniają się i zdobywają samodzielność. Największą motywacją jest widok uczestnika, który jest bardziej sprawny, niezależny oraz co najważniejsze dumny ze swoich postępów, ciężkiej pracy i możliwości.

Anna Jóźwiak

fizjoterapeutka


Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (kierunek fizjoterapia) Specjalista: PNF, Masaż tkanek głębokich, Terapia punktów spustowych, Kinesiology taping

Przemek Stelmasik

instruktor


Jestem instruktorem osób z niepełnosprawnością. A pracuję w Mieszkaniach Treningowych dlatego, że mam nadzieję pomóc innym, tak jak mi kiedyś ktoś pomógł.

Joanna Karczyńska

neurologopeda kliniczny


Jestem neurologopedą klinicznym, oligofrenopedagogiem. Już dziewiętnaście lat pracuję z ludźmi. Kocham pomagać!!! Cieszy mnie każdy, choćby najmniejszy sukces innych.

Karolina Walaszek

Psycholog terapeuta


Jestem psychologiem i terapeutą uzależnień, w Fundacji PODAJ DALEJ pracuję indywidualnie oraz prowadzę warsztaty. A dlaczego? Osoby z niepełnosprawnością często widzą świat inaczej i okazują się być bardziej sprawne, niż my, "zdrowi"

Martyna Kapusta

asystentka


Mam na imię Martyna. Mam 24 lata. Z zawodu jestem masażystką. Od ponad roku pracuje w Fundacji Podaj Dalej, a obecnie kończę kierunek jako asystent osoby niepełnosprawnej. Kocham ludzi i z tego powodu lubię z nimi przebywać- lubię pomagać.

Oktawia Radka

asystentka


Z wykształcenia i zamiłowania pedagog specjalny. Praca z osobami z niepełnosprawnością daje mi duże poczucie spełnienia i zadowolenia. W swojej pracy najbardziej lubię, kiedy pozornie niewielkie efekty, sprawiają że drugi człowiek staje się bardziej samodzielny.

Monika Nowak Szurgot

asystentka


Mam na imię Monika. Uczęszczałam do Liceum Medycznego w Koninie. Obecnie jestem studentką trzeciego roku pielęgniarstwa na ANS w Koninie. Pracuję jako asystent osoby z niepełnosprawnością w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Każdego dnia przychodzę do pracy z uśmiechem, zaangażowaniem i ciekawymi pomysłami, aby wraz z uczestnikami realizować ich plany, marzenia co czasem bywa trudne, ale osiągalne. Chętnie podejmę wyzwania i powierzone mi zadania, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością stają się aktywne zarówno społecznie jak i zawodowo. Praca asystenta daje mi wiele satysfakcji, a dzięki fantastycznemu zespołowi uczestnicy osiągają swe cele, co jest sensem naszej pracy.

Piotrek Sosnowski

asystent


Studiowałem Logistykę i Coaching. Jestem zarówno organizatorem jak i społecznikiem. Nie zaszkodzi dodać, że lubię zabawną atmosferę i wzmagam w sobie i innych dziecięcą kreatywność!

Mariusz Bakalarski

asystent


Jestem absolwentem Szkoły Wyższej Warszawskiej na kierunku Administrowanie Zakładami Opieki Zdrowotnej i Promocją Zdrowia. Jestem również masażystą sportowym z ponad 10 letnim stażem i bogatym doświadczeniem zawodowym, który obejmuje pracę w Bannatyne Spa w Anglii. Pracowałem również jako pomocnik/asystent osób z autyzmem i zespołem Downa, a obecnie pomagam osobom niepełnosprawnym w powrocie do samodzielnego życia.

Anna Pachciarz

asystent


Z wykształcenia jestem pracownikiem socjalnym. W mieszkaniach treningowych pracuje od kilku miesięcy. Praca ta daje mi poczucie spełnienia i dużo satysfakcji, a także uczy pokory. Codzienne sukcesy uczestników a także porażki, to cenna nauka i wdzięczność, że dane mi w tym uczestniczyć.

Velux

żółw


Mieszkaniec stały. Przyjechał z Danii i został honorowym uczestnikiem wszystkich zajęć, które odbywają się w górnej kuchni. Uczestniczy również podczas wszystkich ważnych lub mniej ważnych rozmów, które odbywają się w Mieszkaniach treningowych.

Stefan

asystent


Asystuje innym Asystentom w pełnieniu obowiązków służbowych podczas dyżurów w Mieszkaniach treningowych. Czasami towarzyszy uczestnikom podczas posiłków- z wiadomych powodów