O Fundacji PODAJ DALEJ

W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zabieramy w podróż przez życie, by pomóc Ci odkryć to co możesz robić mimo niepełnosprawności. Uczymy różnych technik, aby łatwiej było Ci wykonywać konkretne czynności. Pomagamy uwierzyć, że życie może być ciekawe i ekscytujące nawet wtedy, gdy masz wiele ograniczeń. Dlatego właśnie w latach 2013 – 2018 prowadziliśmy Akademię Życia, a potem uruchomiliśmy kolejne mieszkania treningowe. Okazało się, że samodzielny wyjazd osoby z niepełnosprawnością z domu na kilka miesięcy może zdziałać cuda! Do tego oczywiście trzeba dodać duży poziom motywacji uczestników (bo chcieć to móc!), a także zaangażowanie naszych specjalistów.

Fundacja PODAJ DALEJ powstała w 2004 roku w hołdzie i zgodnie z ideami śp. Doktora Piotra Janaszka, znanego społecznika i lekarza, który od lat 70-tych wdrażał nowatorskie rozwiązania w rehabilitacji. Zginął tragicznie w 1998 roku zostawiając wiele niezrealizowanych planów.

Dzisiaj z regularnej pomocy Fundacji korzysta ponad 200 osób, a liczba oczekujących wsparcia stale rośnie… Dlatego podjęliśmy ogromne wyzwanie i niedaleko Konina będziemy tworzyć nowy ośrodek – Osadę Janaszkowo. Więcej o naszym marzeniu przeczytasz na: www.OsadaJanaszkowo.pl

Życzę Ci wiary i niesłabnącej motywacji do działania! Proszę pamiętaj, że masz wpływ na to, co w życiu się wydarzy!

Zuzanna Janaszek – Maciaszek
Prezes Fundacji PODAJ DALEJ

PS. W Fundacji każdego dnia dzieje się dużo dobrego. O bieżących działaniach możesz przeczytać na Facebook/FundacjaPodajDalej oraz na podajdalej.org.pl

Zespół Mieszkań Treningowych

 

Iwona Grześkowiak

szefowa asystentów


W Fundacji PODAJ DALEJ pracuję prawie dekadę, w Mieszkaniach treningowych od przeszło roku. To moje „najmłodsze dziecko” po Centrum Wolontariatu i Teatralnych PODAJ DALEJ. Tworzę z moim zespołem miejsce i warunki do rozwoju i szeroko pojętej rehabilitacji osób z niepełnosprawnością. Moja praca to moja wielka pasja.

Dawid Trzuskolas

pracownik socjalny/ asystent


Jestem z wykształcenia pracownikiem socjalnym o profilu praca socjalna w pomocy społecznej. Pracuję w Akademii, ponieważ tutaj mam bezpośredni kontakt z ludźmi oraz widzę rzeczywiste efekty mojej pracy. Indywidualna praca dostosowana do potrzeb uczestników i skupianie się na rzeczach naprawdę dla nich ważnych to coś z czego jestem w mojej pracy zadowolony.

Anna Bartczak

asystentka


Posiadam kwalifikacje jako Technik masażysta oraz Asystent osoby niepełnosprawnej. Satysfakcja z wykonywanej pracy jako Asystent Osoby z Niepełnosprawnością jest dla mnie bezcenna. Każdy dzień w tej pracy jest dla mnie lekcją ponieważ ja uczę, ale również i jestem uczona. Po prostu TO kocham!

Martyna Kapusta

asystentka


Mam na imię Martyna. Mam 24 lata. Z zawodu jestem masażystką. Od ponad roku pracuje w Fundacji Podaj Dalej, a obecnie kończę kierunek jako asystent osoby niepełnosprawnej. Kocham ludzi i z tego powodu lubię z nimi przebywać- lubię pomagać.

Przemek Stelmasik

instruktor


Jestem instruktorem osób z niepełnosprawnością. A pracuję w Mieszkaniach Treningowych dlatego, że mam nadzieję pomóc innym, tak jak mi kiedyś ktoś pomógł.

Anna Jóźwiak

fizjoterapeutka


Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (kierunek fizjoterapia) Specjalista: PNF, Masaż tkanek głębokich, Terapia punktów spustowych, Kinesiology taping

Joanna Karczyńska

neurologopeda kliniczny


Jestem neurologopedą klinicznym, oligofrenopedagogiem. Już dziewiętnaście lat pracuję z ludźmi. Kocham pomagać!!! Cieszy mnie każdy, choćby najmniejszy sukces innych.

Karolina Walaszek

Psycholog terapeuta


Jestem psychologiem i terapeutą uzależnień, w Fundacji PODAJ DALEJ pracuję indywidualnie oraz prowadzę warsztaty. A dlaczego? Osoby z niepełnosprawnością często widzą świat inaczej i okazują się być bardziej sprawne, niż my, "zdrowi"

Aleksandra Malesza

asystentka


Z zawodu technik masażysta, obecnie studentka fizjoterapii WSEIT w Poznaniu. Pracując w mieszkaniach treningowych mogę współuczestniczyć w sukcesach naszych uczestników. Obserwować jak pokonują swoje lęki, usprawniają się i zdobywają samodzielność. Największą motywacją jest widok uczestnika, który jest bardziej sprawny, niezależny oraz co najważniejsze dumny ze swoich postępów, ciężkiej pracy i możliwości.

Oktawia Radka

asystentka


Z wykształcenia i zamiłowania pedagog specjalny. Praca z osobami z niepełnosprawnością daje mi duże poczucie spełnienia i zadowolenia. W swojej pracy najbardziej lubię, kiedy pozornie niewielkie efekty, sprawiają że drugi człowiek staje się bardziej samodzielny.

Piotrek Sosnowski

asystent


Studiowałem Logistykę i Coaching. Jestem zarówno organizatorem jak i społecznikiem. Nie zaszkodzi dodać, że lubię zabawną atmosferę i wzmagam w sobie i innych dziecięcą kreatywność!

Anita Rosiak

asystentka


Praca jako asystent osoby z niepełnosprawnością jest dla mnie bardzo ważna. Możliwość towarzyszenia drugiej osobie w drodze do osiągnięcia jej celu daje mi wiele radości i satysfakcji. Wspieranie (dla mnie) nie jest wykonywaniem określonych zadań lecz kierowaniem się dobrem innych, słuchaniem potrzeb, pozytywnym wyzwaniem,odpowiedzialnością, ale co najważniejsze poczuciem że jest to także moja droga.

Stefan

asystent


Asystuje innym Asystentom w pełnieniu obowiązków służbowych podczas dyżurów w Mieszkaniach treningowych. Czasami towarzyszy uczestnikom podczas posiłków- z wiadomych powodów

Velux

żółw


Mieszkaniec stały. Przyjechał z Danii i został honorowym uczestnikiem wszystkich zajęć, które odbywają się w górnej kuchni. Uczestniczy również podczas wszystkich ważnych lub mniej ważnych rozmów, które odbywają się w Mieszkaniach treningowych.
Wesprzyj!