O nas

 

O Fundacji PODAJ DALEJ

W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zabieramy w podróż przez życie, by pomóc Ci odkryć to co możesz robić mimo niepełnosprawności. Uczymy różnych technik, aby łatwiej było Ci wykonywać konkretne czynności. Pomagamy uwierzyć, że życie może być ciekawe i ekscytujące nawet wtedy, gdy masz wiele ograniczeń. Dlatego właśnie w latach 2013 – 2018 prowadziliśmy Akademię Życia, a potem uruchomiliśmy kolejne mieszkania treningowe. Okazało się, że samodzielny wyjazd osoby z niepełnosprawnością z domu na kilka miesięcy może zdziałać cuda! Do tego oczywiście trzeba dodać duży poziom motywacji uczestników (bo chcieć to móc!), a także zaangażowanie naszych specjalistów.

Fundacja PODAJ DALEJ powstała w 2004 roku w hołdzie i zgodnie z ideami śp. Doktora Piotra Janaszka, znanego społecznika i lekarza, który od lat 70-tych wdrażał nowatorskie rozwiązania w rehabilitacji. Zginął tragicznie w 1998 roku zostawiając wiele niezrealizowanych planów.

Dzisiaj z regularnej pomocy Fundacji korzysta ponad 200 osób, a liczba oczekujących wsparcia stale rośnie… Dlatego podjęliśmy ogromne wyzwanie i niedaleko Konina będziemy tworzyć nowy ośrodek – Osadę Janaszkowo. Więcej o naszym marzeniu przeczytasz na: www.OsadaJanaszkowo.pl

Życzę Ci wiary i niesłabnącej motywacji do działania! Proszę pamiętaj, że masz wpływ na to, co w życiu się wydarzy!

Zuzanna Janaszek – Maciaszek
Prezes Fundacji PODAJ DALEJ

PS. W Fundacji każdego dnia dzieje się dużo dobrego. O bieżących działaniach możesz przeczytać na Facebook/FundacjaPodajDalej oraz na podajdalej.org.pl

Zespół Mieszkań Treningowych

 

Iwona Grześkowiak

szefowa asystentów


W Fundacji PODAJ DALEJ pracuję prawie dekadę, w Mieszkaniach treningowych od przeszło roku. To moje „najmłodsze dziecko” po Centrum Wolontariatu i Teatralnych PODAJ DALEJ. Tworzę z moim zespołem miejsce i warunki do rozwoju i szeroko pojętej rehabilitacji osób z niepełnosprawnością. Moja praca to moja wielka pasja.

Dawid Trzuskolas

pracownik socjalny/ asystent


Jestem z wykształcenia pracownikiem socjalnym o profilu praca socjalna w pomocy społecznej. Pracuję w Akademii, ponieważ tutaj mam bezpośredni kontakt z ludźmi oraz widzę rzeczywiste efekty mojej pracy. Indywidualna praca dostosowana do potrzeb uczestników i skupianie się na rzeczach naprawdę dla nich ważnych to coś z czego jestem w mojej pracy zadowolony.

Anna Bartczak

asystentka


Posiadam kwalifikacje jako Technik masażysta oraz Asystent osoby niepełnosprawnej. Satysfakcja z wykonywanej pracy jako Asystent Osoby z Niepełnosprawnością jest dla mnie bezcenna. Każdy dzień w tej pracy jest dla mnie lekcją ponieważ ja uczę, ale również i jestem uczona. Po prostu TO kocham!

Anita Rosiak

asystentka


Praca jako asystent osoby z niepełnosprawnością jest dla mnie bardzo ważna. Możliwość towarzyszenia drugiej osobie w drodze do osiągnięcia jej celu daje mi wiele radości i satysfakcji. Wspieranie (dla mnie) nie jest wykonywaniem określonych zadań lecz kierowaniem się dobrem innych, słuchaniem potrzeb, pozytywnym wyzwaniem,odpowiedzialnością, ale co najważniejsze poczuciem że jest to także moja droga.

Aleksandra Malesza

asystentka


Z zawodu technik masażysta, obecnie studentka fizjoterapii WSEIT w Poznaniu. Pracując w mieszkaniach treningowych mogę współuczestniczyć w sukcesach naszych uczestników. Obserwować jak pokonują swoje lęki, usprawniają się i zdobywają samodzielność. Największą motywacją jest widok uczestnika, który jest bardziej sprawny, niezależny oraz co najważniejsze dumny ze swoich postępów, ciężkiej pracy i możliwości.

Anna Jóźwiak

fizjoterapeutka


Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (kierunek fizjoterapia) Specjalista: PNF, Masaż tkanek głębokich, Terapia punktów spustowych, Kinesiology taping

Przemek Stelmasik

instruktor


Jestem instruktorem osób z niepełnosprawnością. A pracuję w Mieszkaniach Treningowych dlatego, że mam nadzieję pomóc innym, tak jak mi kiedyś ktoś pomógł.

Joanna Karczyńska

neurologopeda kliniczny


Jestem neurologopedą klinicznym, oligofrenopedagogiem. Już dziewiętnaście lat pracuję z ludźmi. Kocham pomagać!!! Cieszy mnie każdy, choćby najmniejszy sukces innych.

Karolina Walaszek

Psycholog terapeuta


Jestem psychologiem i terapeutą uzależnień, w Fundacji PODAJ DALEJ pracuję indywidualnie oraz prowadzę warsztaty. A dlaczego? Osoby z niepełnosprawnością często widzą świat inaczej i okazują się być bardziej sprawne, niż my, "zdrowi"

Martyna Kapusta

asystentka


Mam na imię Martyna. Mam 24 lata. Z zawodu jestem masażystką. Od ponad roku pracuje w Fundacji Podaj Dalej, a obecnie kończę kierunek jako asystent osoby niepełnosprawnej. Kocham ludzi i z tego powodu lubię z nimi przebywać- lubię pomagać.

Oktawia Radka

asystentka


Z wykształcenia i zamiłowania pedagog specjalny. Praca z osobami z niepełnosprawnością daje mi duże poczucie spełnienia i zadowolenia. W swojej pracy najbardziej lubię, kiedy pozornie niewielkie efekty, sprawiają że drugi człowiek staje się bardziej samodzielny.

Marcin Maciejewski

asystent


Zawód : terapeuta zajęciowy, psychopedagog, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza (mgr) oligofrenopedagogika (podyplomowo) . Doświadczenie zawodowe 10 lat Fundacja Mielnica ŚdS 5 lat Przedszkole 32 z oddziałami integracyjnymi... wolontariatów i innych nie liczę.. 🙂 Lubię pracować z ludźmi w akademii ponieważ widzę w tym sens .Małymi krokami , czasem bardzo pod górkę osiągamy wspólne sukcesy. Czasem będzie to tylko pokonany krawężnik a niekiedy nasz życiowy Mont Everest. Każdy R taki ma... tylko trzeba spróbować.... . Zainteresowania: muzyka, turystyka, sztuka . 2+2=5 (malarstwo, rzeźba, rękodzieło itp.) 🙂

Piotrek Sosnowski

asystent


Studiowałem Logistykę i Coaching. Jestem zarówno organizatorem jak i społecznikiem. Nie zaszkodzi dodać, że lubię zabawną atmosferę i wzmagam w sobie i innych dziecięcą kreatywność!

Mariusz Bakalarski

asystent


Jestem absolwentem Szkoły Wyższej Warszawskiej na kierunku Administrowanie Zakładami Opieki Zdrowotnej i Promocją Zdrowia. Jestem również masażystą sportowym z ponad 10 letnim stażem i bogatym doświadczeniem zawodowym, który obejmuje pracę w Bannatyne Spa w Anglii. Pracowałem również jako pomocnik/asystent osób z autyzmem i zespołem Downa, a obecnie pomagam osobom niepełnosprawnym w powrocie do samodzielnego życia.

Kamila Nowińska

asystent


Wrażliwość i empatia to moje wyróżniające się cechy charakteru, dzięki którym nie potrafiłabym przejść obojętnie obok żadnej żywej istoty, która potrzebuje pomocy. Dzięki zdobyciu umiejętności w asystowaniu osobom z niepełnosprawnością mogłam znaleźć się w Akademii Życia. Połączenie swojej wiedzy oraz cech charakteru pomogło mi, żeby stać się asystentem osoby niepełnosprawnej, każdego uczestnika który potrzebuje wsparcia.

Velux

żółw


Mieszkaniec stały. Przyjechał z Danii i został honorowym uczestnikiem wszystkich zajęć, które odbywają się w górnej kuchni. Uczestniczy również podczas wszystkich ważnych lub mniej ważnych rozmów, które odbywają się w Mieszkaniach treningowych.

Stefan

asystent


Asystuje innym Asystentom w pełnieniu obowiązków służbowych podczas dyżurów w Mieszkaniach treningowych. Czasami towarzyszy uczestnikom podczas posiłków- z wiadomych powodów
Wesprzyj!