Reaktywacja czyli aktywna rehabilitacja!
6 września 2023
Mieszkania treningowe- tutaj trenujemy życie!
25 października 2023
Reaktywacja czyli aktywna rehabilitacja!
6 września 2023
Mieszkania treningowe- tutaj trenujemy życie!
25 października 2023

Tak, lubimy wyzwania! Całe nasze życie składa się z mniejszych lub większych wyzwań. To od nas samych zależy czy podejmiemy działania czy poddamy się i tylko pozostanie nam przyglądać się odwadze innych osób.

W Akademii Życia i Samodzielności oraz w Domu Samodzielności uczestnicy należą do tych pierwszych- działają! Już od pierwszego dnia pobytu robią rzeczy, których nigdy nie próbowali, przekraczają własne bariery lęku, wstydu, dotychczasowych ograniczeń. To tu każdego dnia nasi uczestnicy pokazują i udowadniają, że aby osiągnąć cel trzeba tylko chcieć i ruszyć z miejsca. Wyzwania są przeróżne od tych kulinarnych (pierwsze samodzielne gotowanie, pieczenie), poprzez zarządzanie czasem wolnym (pierwsze samodzielne wyprawy komunikacją, robienie zakupów, wizyty u lekarzy) po wyzwania sportowe (piesze wycieczki- nawet 18 kilometrowe ,  samodzielne pokonywanie barier architektonicznych, pływanie).

Pracownicy akademii każdego dnia podziwiają postępy i samozaparcie uczestników. Często z zamkniętych w sobie w dniu przyjazdu osób przemieniają się w bohaterów wyjeżdżających z podniesioną głową, z wyznaczonymi celami, radością życia i przede wszystkim dużo większą samodzielnością i pewnością siebie.

Jesteśmy z Was dumni nasi kochani mieszkańcy. To Wy pokazujecie nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Tych , którzy obawiają się opuścić swój dom zapraszamy i zachęcamy – odważcie się i poddajcie przygodzie życia. Tym, którzy odjeżdżają życzymy dalszych sukcesów i  kontynuowania dzieła , które rozpoczęli w Koninie. Dziękujemy za Waszą obecność. Pamiętajcie nigdy nie rezygnujcie z własnych pragnień!

Małgorzata Tyczewska

Projekt Akademia Życia i Samodzielności finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych