Reaktywacja czyli aktywna rehabilitacja!

…no raczej!
24 sierpnia 2023
Life chellenges!
27 września 2023
…no raczej!
24 sierpnia 2023
Life chellenges!
27 września 2023

Aktywna rehabilitacja to proces, który ma na celu przywrócenie lub poprawę zdolności ruchowych funkcji ciała oraz ogólnego samopoczucia osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.  W skrócie to taki zbiór działań  fizycznych, treningów, ćwiczeń i terapii, które pomagają odzyskać sprawność , zwiększyć siłę i elastyczność mięśni a także poprawić równowagę i koordynację ruchową.

Akademii Życia i Samodzielności oraz w Domu Samodzielności specjaliści z dużą dokładnością dobierają program rehabilitacji do indywidualnych potrzeb uczestników. Jedną z form aktywnej rehabilitacji są zajęcia w terenie. Odbywają się one na na sali gimnastycznej lub otwartej przestrzeni w ulubionej przez nas przyrodzie. Rehabilitacja aktywna w terenie ma wiele zalet – stymuluje zmysły, poprawia nastrój, redukuje stres a także pozwala odkryć nieznane  dotąd możliwości uczestników.

Dzięki aktywnej rehabilitacji wzrasta motywacja do regularnych ćwiczeń dzięki czemu uczestnicy zaczynają dostrzegać własne zdolności prowadzące do samorealizacji. W akademii zajęcia aktywne to czas wysiłku, samodyscypliny, ale także  przeogromna dawka radości i uśmiechu, które  regularnie uwieczniamy na zdjęciach. Pamiętajmy!

Wózek  inwalidzki nie zatrzymuje marzeń! Do dzieła!

Małgorzata Tyczewska

Projekt Akademia Życia i Samodzielności jest finansowany

 z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.