Zupełnie nowe-mieszkanie treningowe!
20 czerwca 2019
Kozacy z Berylowej
10 lipca 2019
Zupełnie nowe-mieszkanie treningowe!
20 czerwca 2019
Kozacy z Berylowej
10 lipca 2019

Właśnie minął jeden z najcieplejszych miesięcy tego stulecia. Tropikalne upały zbiegły się z bardzo gorącym okresem w funkcjonowaniu mieszkań treningowych.

Zakończenie IV edycji

14 czerwca pożegnaliśmy wspólną uroczystością uczestników IV edycji Akademii Samodzielności a już 17 czerwca przywitaliśmy 4 chłopaków, którzy rozpoczęli Program Aktywizujący dla osób z niepełnosprawnością po urazach rdzenia kręgowego. Zamieszkali w nowym mieszkaniu na ulicy Berylowej 2 w Koninie. A, że nie straszny nam gorący okres już 24 kolejna grupa, czyli V edycja AS zamieszkała w mieszkaniach treningowych na ulicy 3 Maja.


W związku z rozszerzeniem naszej działalności i możliwości wsparcia większej liczby osób z niepełnosprawnością do naszego zespołu dołączyli też nowi asystenci, instruktorzy i trenerzy.

Programy aktywizujące są wypełnione zajęciami aktywnej rehabilitacji, treningami aktywności, indywidualnymi zajęciami ze specjalistami z różnych dziedzin więc od samego początku ruszyliśmy do pracy i co najważniejsze już odnosimy pierwsze sukcesy: Sebastian samodzielnie dojechał na wózku po butelkę z zimną wodą, Kuba samodzielnie dojechał na zajęcia a Bartek rozpoczął procedurę z uzyskaniem prawa jazdy!

Bardzo lubimy uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i taka okazja była właśnie w ostatnią środę.  W Konińskim Domu Kultury oglądaliśmy spektakl pt. Szukając Romea w ramach corocznego cyklu Malta na Bis.

I kilka wspomnień z minionego miesiąca.