Upalny czerwiec
3 lipca 2019
Jeszcze mamy dużo do zrobienia….
3 sierpnia 2019
Upalny czerwiec
3 lipca 2019
Jeszcze mamy dużo do zrobienia….
3 sierpnia 2019

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jest ich trzech, którzy postanowili zmienić swoje życie. To odważni i pracowici młodzi ludzie, którzy nie boją się wyzwań.

To już nie są przelewki, to symulacja samodzielnego mieszkania, Czasami asystent wpada tu rano na cztery godziny a później dopiero wieczorem na kolejne cztery. Przez resztę dnia chłopaki muszą jakoś radzić sobie sami. Sytuacja nie była by taka trudna gdyby nie fakt, że mieszkańcy muszą na własną rękę dojechać na zajęcia, które odbywają się w różnych miejscach w Koninie. Pomocne okazują się tutaj autobusy, którymi chłopaki zwykle się przemieszczają. To nie jest takie proste bo po zajęciach trzeba znaleźć czas na przygotowanie posiłków czy posprzątanie mieszkania, nie wspominając już o czasie potrzebnym na higienę osobistą czy przebranie się.

Kuba jest naszym weteranem, bierze udział już w trzecim projekcie. Na początku, przez pół roku brał udział w Akademii Życia, następnie zdecydował się na powrót do Konina,  do Akademii Samodzielności i przebywał tam piętnaście tygodni, teraz poszedł o  krok dalej – zamieszkał na Berylowej. Kuba jest skupiony na swoich celach i na maksa zdeterminowany do działania. Wszelkie przeciwności losu obraca w żart i wciąż pracuje nad udoskonaleniem swoich patentów, które pomagają mu być jak najbardziej samodzielnym.

Michał również brał udział w 15 tygodniowym projekcie  Akademia Samodzielności .Teraz powrócił do Konina, aby dalej nad sobą pracować. Temu człowiekowi nie brakuje samodyscypliny i każdą wolną chwilę poświęca na wzmacnianie swojej siły, aby w przyszłości stać się w pełni niezależnym człowiekiem. Jego dodatkowym atutem jest biegłość w sztuce kulinarnej, wszak jest z zawodu kucharzem.

Bartek pojawił się na Berylowej niemal bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej edycji Akademii Samodzielności. Nie spoczął na laurach i od razu wziął się do ciężkiej pracy. Ten pełen zapału chłopak jeszcze nie raz zaskoczy nas swoją determinacją i silną wolą. Bartek to spokojny i uporządkowany człowiek, który obrał sobie ostatnio za cel zrobienie prawka.

autor tekstu-Dawid Trzuskolas

Są jeszcze z nami dwaj Panowie, Sebastian i Sebastian. Obaj po raz pierwszy biorą udział w Programie Mieszkań Treningowych. Im szczególnie życzymy wytrwałości, tym bardziej, że za chwilę zamieszkają na Berylowej.