Przesuwamy granice naszych możliwości!

Artystycznie i kolorowo jest u nas w każdą sobotę!
28 kwietnia 2021
Testowanie!
24 maja 2021
Artystycznie i kolorowo jest u nas w każdą sobotę!
28 kwietnia 2021
Testowanie!
24 maja 2021

          „Chcemy żyć tak, żeby z życia brać jak najwięcej – dbamy, więc o to, co już wypracowaliśmy i codziennie staramy się, choć trochę przesunąć granice naszej sprawności oraz samodzielności”.

Mieszkańcy Mieszkań Treningowych. Niezależnie od pogody, nastroju i czasami „dziś mi się nie chce” ćwiczą, by jak najlepiej wykorzystać czas w Programie aktywizującym.

            Choć pogoda nas w tym roku zdecydowanie nie rozpieszcza to aktywna rehabilitacja dzieje się także na mieście. Zajęcia na Starówce stanowią ważny element rehabilitacji. , Przemieszczanie się po brukowanych ulicach podnosi efektywność naszych ćwiczeń w terenie. No i oczywiście bieżnia – wytrzymałość, kondycja i szybkość.

Przy wsparciu instruktorów oraz fizjoterapeutów zmiany w funkcjonowaniu naszych uczestników są bardzo widoczne- to, co wcześniej było bardzo trudne, czasami niewykonalne, teraz staje się możliwe.

Instruktorzy, którzy mają za sobą podobne doświadczenia ogromnie motywują mieszkańców mieszkań treningowych do codziennej pracy nad sobą –   z myślą o swojej jak najbardziej niezależnej przyszłości.

Anna Klechniowska

Akademia Życia i Samodzielności to Projekt realizowany przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszaka, współfinansowany z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku.