Asystenci w Mieszkaniach Treningowych
24 października 2019
Ciągle aktualny reportaż TVP 3 Poznań
17 listopada 2019
Asystenci w Mieszkaniach Treningowych
24 października 2019
Ciągle aktualny reportaż TVP 3 Poznań
17 listopada 2019

Nie zdążyliśmy się obejrzeć a już zakończył się Październik. Dla uczestników mieszkań treningowych i asystentów był to czas pracowity i nie tylko ze względu na zepsutą windę. Mimo przeciwności losu i bardzo zmiennej aury nie odpuszczamy !

Chyba największym wydarzeniem miesiąca był przyjazd naszej wieloletniej przyjaciółki Sintji – przyjeżdża ona w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w który to angażuje się również nasza Fundacja. Ta niezwykła dziewczyna z Łotwy zawsze wprowadza w nasze progi wesołą atmosferę i przeprowadza niezapomniane warsztaty Arteterapii.

W minionym miesiącu odwiedziła nasz także telewizja TVP3 nagrywając o nas bardzo ciekawy materiał filmowy. Materiał mieliśmy możliwość obejrzeć 1 listopada w Telekurierze TVP „Tomek, Maciej, Irek, Mateusz, Zygmunt każdego dnia ciężko pracują na swoją samodzielność i pokazują innym, że warto, że można. Materiał od 12 minuty ?https://bit.ly/2CitylS .

Natomiast dzieci ze szkoły podstawowej nr1 z Konina  zaoferowały nam pomoc wolontarystyczną. To miłe że tak młodzi ludzie myślą o pomocy osobom z niepełnosprawnością – ich propozycja została przyjęta 🙂

W Październiku postanowiliśmy także odwiedzić ZOO w Poznaniu. Kontakt z naturą działa relaksująco na zmęczenie codziennymi obowiązkami. Był to także super trening aktywnej rehabilitacji- parę kilometrów na wózku!!!

Pod koniec miesiąca pożegnaliśmy się też z trójką wspaniałych ludzi którzy od teraz zasilają szeregi absolwentów mieszkań treningowych. Gosiu, Asiu, Emilianie – życzymy powodzenia !

Dawid Trzuskolas

Projekt Akademia Samodzielności jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Priorytet VII „Włączenie społeczne” Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie 7.2.2. usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe.