Nowi uczestnicy – nowe wyzwania!

OD 9:10 minuty Mieszkania Treningowe!
16 lipca 2021
Szkolimy się dla Was!
30 lipca 2021
OD 9:10 minuty Mieszkania Treningowe!
16 lipca 2021
Szkolimy się dla Was!
30 lipca 2021

Tak się składa, że przyjeżdżają do Mieszkań Treningowych bardzo pracowici i zmotywowani ludzie???Nowa grupa pojawiła się niedawno, a już…ćwiczą sprawność, uczą się wchodzić po schodach, trenują!

Nie ma czasu na zastanawianie się „czy warto, może to nie ten moment w życiu” albo „czy mi się opłaca”? Program trwa do 12 tygodni i to dość krótki okres, aby zrealizować swoje cele powrotu do maksymalnej samodzielności. W związku z tym zaczynamy intensywną pracę już od pierwszych dni pobytu w mieszkaniach treningowych. Najpierw ocena funkcjonalna, która ma na celu ustalenie na jakich funkcjach ciała skupimy się w pracy, aby doprowadzić do maksymalnie możliwej sprawności oraz wspólne układanie indywidualnego planu i procesu funkcjonalnej rehabilitacji. A potem już tylko ciężka praca naszych Bohaterów.

Ci, dla których Program trwa lub niebawem się zakończy, dobrze wiedzą jak pracować nad własną samodzielnością i motywacją. Tą wiedzą chętnie dzielą się z „Nowymi”, często wspierają ich pomysłami na sprawniejsze funkcjonowanie i radami jak poradzić sobie w danej sytuacji.

Cieszymy się bardzo z każdego, sukcesu nowych uczestników. Tomasz poprawił sprawność i siłę w rękach, czym pochwalił się w tym Filmem natomiast drugi Tomasz po raz pierwszy przewrócił się samodzielnie na brzuch, co przedstawia ten Film

Projekt Akademia Życia i Samodzielności realizowany jest w mieszkaniach treningowych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ i jest współfinansowany z funduszy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.