Nowi uczestnicy – nowe wyzwania!
27 lipca 2021
Sierpień w mieszkaniach treningowych.
26 sierpnia 2021
Nowi uczestnicy – nowe wyzwania!
27 lipca 2021
Sierpień w mieszkaniach treningowych.
26 sierpnia 2021

Zespół Mieszkań Treningowych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka nieprzerwanie zwiększa swoje umiejętności i kompetencje, aby jeszcze efektywniej wspierać osoby z niepełnosprawnością.

Wypracowanie, dostosowanego do specyfiki pracy z osobą z niepełnosprawnością kodeksu etycznego to rzecz priorytetowa dla całego zespołu Mieszkań Treningowych. Z racji tego, że nasze miejsce pracy jest miejscem wyjątkowym i wymagającym tegoroczny cykl szkoleń rozpoczęliśmy od prawa pracy i zasad etycznych pracy z osobą z niepełnosprawnością. Ogrom niezbędnej, acz trudnej wiedzy w bardzo ciekawy i dostępny sposób przekazał nam Marek Gruchalski. Pytań mieliśmy wiele, począwszy od odpowiedzialności za osobę zależną do etyki i dbałości o zachowanie intymności we wspólnym mieszkaniu.

 Kolejnym tematem (w drugim dniu szkolenia), który poruszyliśmy było szeroko pojęte zapewnienie bezpieczeństwa naszym uczestnikom. Podczas asystowania, transportu osób z niepełnosprawnością oraz podczas zajęć, również na basenie przedstawił nam Prezes Fundacji PODAJ DALEJ Karol Włodarczyk – doświadczony w technikach asystowania oraz trener rehabilitacji w wodzie.

Obu Panom bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę.

To ważne dla nas, aby podnosić kwalifikacje i kompetencje, ponieważ wymaga tego praca z drugim człowiekiem…w szczególności z osobą z niepełnosprawnością/ osobą zależną. To za sprawą naszej wiedzy i kompetencji osoby z niepełnosprawnością odzyskują sprawność i stają się niezależnymi. Pomagamy w osiąganiu przez nich nowych, czasami wydawać by się mogło nieosiągalnych celów. Motywujemy do zmiany!

Dwudniowy cykl szkoleń dla zespołu Mieszkań Treningowych zorganizowany został przez Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej, więc jak zawsze były pyszne posiłki, miłe pokoje, korzystanie z atrakcji hotelu ATUT i czas na luźne, wieczorne rozmowy – w czasie między szkoleniami – już nie o pracy!