Jak to w życiu…Zmiany, zmiany, zmiany!

Małymi krokami….
2 września 2019
Asystenci w Mieszkaniach Treningowych
24 października 2019
Małymi krokami….
2 września 2019
Asystenci w Mieszkaniach Treningowych
24 października 2019
Tak niedawno chwaliliśmy efekty ciężkiej pracy nad samodzielnością uczestników I edycji Programu Mieszkań Treningowych, a już pracujemy z nowa grupą, która zawitała w połowie września do Konina. Przyjechali z różnych stron naszego kraju; Ireneusz z Podlasia, Mateusz z Podkarpacia, Zygmunt z Mazowsza oraz Lidka i Tomasz z Wielkopolski.

Przez ostatnie lata funkcjonowania Programu Mieszkań Treningowych w Koninie walczyli o samodzielność mieszkańcy, bez mała wszystkich regionów Polski. Każdy z inną historią- sprzed i po urazie rdzenia kręgowego. Różni ludzie; kobiety, mężczyźni, młodzi, starsi, mówiący z różnymi akcentami, ale łączyło Ich jedno- zapał i motywacja do pracy nad samodzielnością. Ogromna determinacja do zmiany!

Każdy z Nich ma swoje własne cele:

Mateusz uczy się balansu aby mógł swobodnie pokonywać bariery architektoniczne; krawężniki, schody, Lidka pracuje po to, aby dać niezależność swojej rodzinie. Chce samodzielnie wstać rano z łóżka, ubrać się bez pomocy córek i zrobić sobie kawę, Tomasz chce samodzielnie wychodzić z domu…do pracy, a Irek ponownie prowadzić samochód, więc będzie przygotowywał się do zrobienia Prawa Jazdy.


Tak więc, przed Nami kolejne wyzwania!

Harmonogram bardzo napięty, a w nim zajęcia aktywnej rehabilitacja na sali gimnastycznej i na basenie, fizjoterapia, zajęcia z różnymi specjalistami i niekończące się treningi. A w weekendy, kiedy nie ma zajęć wycieczki, spotkania, wyjścia kulturalne.

Życzymy wytrwałości

Program Mieszkań Treningowych realizowany jest w ramach Projektu Akademia Życia i Samodzielności współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.