Zdobyliśmy Górę Kamieńsk

Na sukces składa się praca całego Zespołu
19 sierpnia 2019
Trudna sztuka siadania na wózku
2 września 2019
Na sukces składa się praca całego Zespołu
19 sierpnia 2019
Trudna sztuka siadania na wózku
2 września 2019

W niedzielę 25.08.2019 r. po raz siódmy odbył się event pod nazwą „Zdobywamy Górę Kamieńsk” organizowany przez „Akademię Pana Grześka” oraz Fundację Aktywnej Rehabilitacji (region łódzki).

Na starcie pojawiło się ponad 200 uczestników, którzy przy pomocy asystentów i wolontariuszy postanowili zmierzyć się z tym wielkim wyzwaniem. Nie było lepszych i gorszych. W jednym momencie wszyscy stali się sobie równi. Każdy uczestnik musiał podjąć swoją indywidualną walkę, aby pokonać 3 km pod górę w niemiłosiernym upale i mimo, że fizycznie znajdowaliśmy się na tym samym szczycie, to każdy zdobył swój własny Mt. Everest. 

Po zdobyciu góry i ciężkim wysiłku przyszedł czas na odpoczynek. Uczestnicy mieli okazję przejechać się terenowymi samochodami, a podczas imprezy integracyjnej przetestować nowoczesne sprzęty rehabilitacyjne oraz potańczyć na koncercie zespołu Exaited oraz Discoboys. Na koniec wydarzenia odbyło się losowanie nagród wśród wolontariuszy i uczestników.
Mimo zmęczenia, jestem przekonana, że wszyscy uczestnicy wrócili do domów z ogromną satysfakcją i widokiem na nowe szczyty  …;)


Aleksandra Mirecka – uczestniczka programu Mieszkania Treningowe