Przyjedź i zmieniaj świat!
2 czerwca 2024
Dom Samodzielności!
21 czerwca 2024
Przyjedź i zmieniaj świat!
2 czerwca 2024
Dom Samodzielności!
21 czerwca 2024

Może nikt Ci tego nigdy nie powiedział, może nie potrafisz znaleźć swojego miejsca w życiu, może po prostu potrzebujesz zmiany, bo sytuacja, w której obecnie się znajdujesz, uwiera Cię jak za ciasne buty. Może tak jest, ale chcę Ci teraz powiedzieć, że masz prawo tak czuć i że potrzeba zmiany i rozwoju wpisana jest w nasze życie tak, jak potrzeba jedzenia, snu czy odpoczynku. Wszedłeś na tę stronę, więc prawdopodobnie szukasz czegoś dla siebie, może nowego spojrzenia na „stare”, może wyrwania się z szarej codzienności, może poznania nowych ludzi i najważniejsze uniezależnienia i usamodzielnienia się. Dobrze trafiłeś! Jesteś we właściwym miejscu. Świat mimo wielu pięknych barw nie zawsze jest łaskawy dla osób z niepełnosprawnościami. Pewnie przekonujesz się o tym na co dzień, gdy przeszkody w postaci braku możliwości samodzielnego wyjścia z domu, wsparcia osób drugich albo wysokich krawężników, krzywych, zniszczonych chodników, wąskich przejść i wielu innych wyrastają Ci na drodze jak grzyby po deszczu.

Nie możemy zmienić całego świata, jednak w mieszkaniach treningowych Fundacji im Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej, możemy pomóc Ci zmienić Twój świat a Ty jak nazwa fundacji mówi podasz to dalej. W Akademii Życia i Samodzielności dowiesz się jak pokonać przeszkody, te fizyczne i te w Twojej głowie. Znajdziesz dzięki pomocy wielu specjalistów i instruktorów pomysł na siebie, odkryjesz talenty, pasje i być może-w co głęboko wierzę, zaczniesz żyć pełnią życia, realizując swoje pragnienia ukryte głęboko w sercu. Spójrz na ludzi na zdjęciach. Oni tak jak Ty po cichu marzyli o zmianie, niektórzy tylko o malutkiej a ku ich zaskoczeniu ich życie wywróciło się do góry nogami oczywiście w sposób pozytywny, ale o tym opowiedzą Ci osobiście, gdy spotkasz ich w Koninie. Popatrz na ich uśmiechnięte twarze i pełne nadziei rozpromienione oczy. Zmiana naprawdę jest możliwa.
Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością ruchową – po urazie rdzenia kręgowego, z mózgowym porażeniem dziecięcym, przepukliną oponową- rdzeniową lub inną chorobą genetyczną ten projekt jest dla Ciebie. Zadbaj o siebie i działaj. Jesteś ważny!
Małgorzata Tyczewska

Do Mieszkań treningowych można zgłosić się przez formularz na stronie: www.mieszkaniatreningowe.pl

Informacji udzielamy pod numerem telefonu 515 606 508 oraz email: iwona.grzeskowiak@podajdalej.org.pl

W Mieszkaniach Treningowych realizujemy dwa programy Akademia Życia i Samodzielności oraz Dom Samodzielności. W zależności od sytuacji kandydata kwalifikujemy do program dla osób, które nagle straciły sprawność (URK) lub do programu dla osób niepełnosprawnych od urodzenia. W każdym przypadku najważniejsze jest indywidualne podejście  i budowanie na potencjale.

Projekt Akademia Życia i Samodzielności jest współfinansowany z środków Państwowego
Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych