Danuta Czarnecka
2 listopada 2022
Anna Grzelak
18 listopada 2022
Danuta Czarnecka
2 listopada 2022
Anna Grzelak
18 listopada 2022

W tym roku Program aktywizujący w Mieszkaniach Treningowych trwa dłużej niż poprzednich latach, gdyż jest to okres do 16 tygodni dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu!

Każda z osób, które decydują się na przyjazd do Mieszkań Treningowych musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniami! Pierwsze to wczesne, nieraz bardzo wczesne wstawanie, które rozpoczyna bardzo aktywny dzień. Po śniadaniu…samodzielnie zrobionym, po wcześniejszych samodzielnie zrobionych zakupach… zajęcia rehabilitacyjne. Aktywna rehabilitacja indywidualna, fizjoterapia, masaże, zajęcia ze specjalistami; doradcą zawodowym, psychologiem, coachem, neurologopedą, dietetykiem. Później obiad, zrobiony wspólnie z innymi uczestnikami….i chwila odpoczynku podczas której toczą się rozmowy o planach na wieczór lub organizacja i podział zadań na kolejny dzień.

Po południu zajęcia grupowej aktywnej rehabilitacji lub inne grupowe zajęcia. Basen, koszykówka, tenis stołowy czy boccia – do wyboru, treningi wysiłkowe lub spacery aktywne. Wieczorami treningi. W weekendy jest trochę lżej…już tylko zajęcia z dietetykiem i można zająć się swoimi sprawami….i 9 osób, które zamieszkują ze sobą wcale nie chce spędzać tego czasu oddzielnie w związku z ty organizowane są wspólne wypady do kina lub krótkie, jednodniowe wycieczki.

Stajemy się wspólnotą razem z obecnymi przez cały czas w mieszkaniu asystentami i instruktorami

Szesnastotygodniowy pobyt dla niektórych osób jest przystankiem w którym mają możliwość powalczyć o swoją niezależność, dla innych to początek tej drogi.

Pod koniec października kolejna grupa osób z niepełnosprawnością zakończyła swój program. Czy wart było?

Ja pomimo swoich ograniczeń potrafię to zrobić…mówi Emilia po kilku dniach od wyjazdu z Konina i dodaje…

Decyzja o przyjeździe do akademii. patrząc z perspektywy czasu była jedną z lepszych jakie podjęłam. Sam pobyt dał mi bardzo dużo. Od nowych znajomości i przyjaźni, poprzez zwiększenie swojej siły, poprawę kondycji fizycznej po odkrycie nowych pasji i zbudowanie większej pewności siebie.

Jacek zapytany o wspomnienia z 16 tygodni w mieszkaniach treningowych napisał:

Pobyt wspominam bardzo miło, nawet mi trochę Was brakuje ?. Nabrałem odwagi i pewności siebie jako osoba niepełnosprawna, stałem się w pewnym stopniu samodzielny. Wiem że jeszcze długa droga przede mną . Dziękuję za wszystko.

To dla całego zespołu Akademii Życia wielka radość. Po takich wypowiedziach, jak te powyżej utwierdzamy się w tym, że nasza praca ma sens a Program w mieszkaniach treningowych jest efektywny. Dziękujemy bardzo za Wasze aktywne uczestnictwo ???i życzymy dalszych sukcesów ???❤️?

Jeśli znasz kogoś lub jesteś osobą, która nagle straciła sprawność wejdź na stronę https://mieszkaniatreningowe.pl i wyślij formularz zgłoszeniowy!

Projekt Akademia Życia i Samodzielności  jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  i 1% podatku.