Treningi, ćwiczenia…. aktywność to nasza codzienność!

Ciągle aktualny reportaż TVP 3 Poznań
17 listopada 2019
Kolejny rok za nami!
16 stycznia 2020
Ciągle aktualny reportaż TVP 3 Poznań
17 listopada 2019
Kolejny rok za nami!
16 stycznia 2020

W Mieszkaniach treningowych wcale nie chodzi o mieszkanie! Wiedzą to obecni i byli mieszkańcy kamienicy na 3 Maja w Koninie oraz Ci, którzy zamieszkują na ulicy Berylowej.

Dzień zaczynamy często od 6:00 rano, treningi z Instruktorami niezależnego życia – Piotrem, Przemkiem i Mateuszem. Po śniadaniu zajęcia funkcjonalnej rehabilitacji adaptacyjnej, która zwykle wymaga ogromnego zaangażowania i często wyciska z nas ostatnie poty 🙂

Później zajęcia na basenie z Karolem, podczas których doświadczamy kolejnej dawki aktywnej rehabilitacji. Wysiłek fizyczny ale i odprężenie podczas kontaktu z wodą.

To jeszcze nie koniec, ponieważ popołudniami uczestniczymy z zapałem w zajęciach aktywnej rehabilitacji na sali gimnastycznej i w wybranych zajęciach rehabilitacyjno-sportowych. Tych drugich mamy do wyboru całą gamę. Począwszy od boccia, przez tenis stołowy, koszykówkę, rugby i szermierkę. Każdy więc znajdzie coś dla siebie!

To wszystko co robimy nie tylko poprawia naszą sprawność fizyczną, ale zwiększa samodzielność w poruszaniu się i samoobsłudze. Wtedy właśnie pojawia się satysfakcja i radość….pozostaje tylko trening kulinarny, aby przygotować wspólnie coś smacznego do jedzenia.

Program Mieszkań Treningowych realizowany jest w ramach Projektu Akademia Życia i Samodzielności współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.