Stawiamy na rozwój i wiedzę!

W drobnym ciele duża siła!
30 czerwca 2023
Konstruktywny chaos!
27 lipca 2023
W drobnym ciele duża siła!
30 czerwca 2023
Konstruktywny chaos!
27 lipca 2023

Dom Samodzielności to przede wszystkim ludzie, zarówno  uczestnicy jak i pracownicy. Razem  jesteśmy całością i wspólnie tworzymy dom. Każdy dom musi posiadać solidny fundament. Naszym fundamentem są zasoby ludzkie: umiejętności i wiedza pracowników. Aby fundamenty były mocne nieustannie szkolimy się i uczymy. 

W ostatnim czasie szczególnie intensywnie  nad zdobyciem umiejętności niezbędnych w pracy z osobami niepełnosprawnymi  pracowała nowa kadra Domu Samodzielności – kolejnego mieszkania treningowego w Koninie.

W Fundacji nauka to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. Ważne jest aby każda osoba pracująca z osobami z niepełnosprawnościami posiadała nie tylko  stosowne wykształcenie, ale także  odpowiednie przygotowanie praktyczne. W związku z tym  szkolenia odbywają się na płaszczyznach technicznych i interpersonalnych.

Nowa kadra pod czujnym okiem specjalistów Karola Włodarczyka, Anny Jóźwiak oraz Damiana Walczaka uczyła się technik niezbędnych do przemieszczania, przesiadania i podnoszenia osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu,  natomiast Prezes Zuzanną Janaszek- Maciaszek omawiała umiejętności miękkie niezbędne w pracy z drugim człowiekiem i co najważniejsze, mówiła o wartościach, które przyświecają działaniom Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Wartości i idee, które przekazał nam Patron Fundacji Doktor Piotr!

Fundacja to miejsce z pasją w którym priorytetem jest poczucie bezpieczeństwa i dobro uczestników. Stawiamy na szacunek i życzliwość. Głównym celem pobytu jest dążenie do jak największej samodzielności i niezależności uczestnika, dlatego odpowiednio przygotowana kadra umiejętnie towarzyszy mieszkańcom Domu Samodzielności                 w procesie ich wrastania. 

Małgosia Tyczewska

Projekt DOM SAMODZIELNOSCI realizowany jest przez Fundację PODAJ DALEJ a finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.