Nowe możliwości dla uczestników Programu Mieszkań Treningowych

Osada Janaszkowo – niespisany testament Doktora Piotra Janaszka
29 stycznia 2021
Całkiem nowe wyzwania!
29 stycznia 2021
Osada Janaszkowo – niespisany testament Doktora Piotra Janaszka
29 stycznia 2021
Całkiem nowe wyzwania!
29 stycznia 2021

W Wąsoszach pod Koninem Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ już niebawem uruchomi nowoczesny Ośrodek Rehabilitacyjny Osada Janaszkowo.

Jeszcze dwa miesiące temu była tam sterta gruzu. Trudno było wyobrazić sobie, że będą tam nowoczesne sale wyposażone w najwyższej jakości sprzęt rehabilitacyjny, że niebawem w tym miejscu rozpoczną swoje zajęcia fizjoterapeuci, instruktorzy oraz inni specjaliści.

Remont budynku, w którym już niebawem będzie funkcjonowała Osada Janaszkowo nabiera tempa i niewyobrażalnie szybko zmienia się w miejsce o którym marzyła Fundacja PODAJ DALEJ oraz wiele osób z niepełnosprawnością, osób, które będą korzystały z rehabilitacji w bardzo nowoczesnym Ośrodku Osada Janaszkowo.

Otwierają się nowe możliwości dla osób przyjeżdżających do Mieszkań Treningowych ponieważ nasze zajęcia już niebawem będą odbywały się w Ośrodku Rehabilitacyjnym Osada Janaszkowo w Wąsoszach pod Koninem.

Wiosną – uczestnicy Programów Aktywizujących będący w Mieszkaniach Treningowych skorzystają z nowoczesnej rehabilitacji oraz wsparcia szeregu specjalistów właśnie w tym miejscu. To jeszcze większe możliwości do pracy nad własną samodzielnością i aktywnością.

To będzie miejsce szczególne, zbudowane w oparciu o wartości i idee, według których żył i pracował Doktor Piotr Janaszek. Społecznik i lekarz, który od lat 70-tych zmieniał życie osób niepełnosprawnych. Dziesiątkom ludzi pomógł uwierzyć, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji marzeń.

Co jeszcze znajdować się będzie w Osadzie Janaszkowo możesz przeczytać TU

Zdjęcia z archiwum Fundacji PODAJ DALEJ