Koreańscy wolontariusze w Fundacji PODAJ DALEJ

Trenuj z instruktorem online!
20 lutego 2023
Nowa Instruktor!
3 kwietnia 2023
Trenuj z instruktorem online!
20 lutego 2023
Nowa Instruktor!
3 kwietnia 2023


„Grupa 22 wolontariuszy przyleciała do Konina aby poznać nasze miasto, region, ludzi, kulturę i zwyczaje. Bardzo hojnie dzielili się również swoją wiedzą i talentami. W dniach 7-16 lutego odwiedzili wiele ciekawych miejsc, brali udział w różnych spotkaniach i warsztatach. Trzy popołudnia wolontariusze spędzili wspólnie z naszymi podopiecznymi, pracownikami i wolontariuszami i jak sami mówią, były to niezwykłe i bardzo pouczające spotkania”

Udało się i nam spotkać i zawiązać polsko-koreańskie znajomości. A stało się to podczas wspólnej aktywnej rehabilitacji grupowej, która odbywa się cyklicznie w sali gimnastycznej Akademii Nauk Stosowanych. W poprzednią środę mieliśmy duże wsparcie, wcześniej przeszkolonych z asystowania osobie na wózku, koreańskich wolontariuszy.

Mieliśmy też okazję porozmawiać o kulturze i życiu osób z niepełnosprawnością w Korei Południowej. Zostaliśmy zaproszeni do wymiany wiedzy i doświadczeń. A było to:

„W konińskiej Sali Ratuszowej wolontariusze z Korei oraz uczestnicy zajęć Fundacji PODAJ DALEJ, zarówno z Polski jak i z Ukrainy, mieli okazję usłyszeć i zobaczyć jaka jest sytuacja osób z niepełnosprawnościami w Korei Południowej. W ogromnie pędzącym społeczeństwie, które żyjąc w „PALI, PALI” czyli „szybko, szybko”, nie zawsze są w stanie dostrzec problemy osób z niepełnosprawnością. Podział na kilka stolików pozwolił na bardzo żywiołowe dyskusje i dzielenie się doświadczeniami” Cytat z artykułu Fundacji PODAJ DALEJ – czytaj więcej

To bardzo ciekawe doświadczenie dla uczestników i kadry Mieszkań Treningowych.