Jeszcze mamy dużo do zrobienia….

Kozacy z Berylowej
10 lipca 2019
Na sukces składa się praca całego Zespołu
19 sierpnia 2019
Kozacy z Berylowej
10 lipca 2019
Na sukces składa się praca całego Zespołu
19 sierpnia 2019
W dniu 24.06.2019 do naszej Akademii zawitali nowi uczestnicy. Grupa śmiałków z całej Polski postanowiła diametralnie zmienić swoje życie, a wszystko to w cele zwiększenia własnej samodzielności. W pierwszych dniach pobytu towarzyszyło im wiele lęków i obaw związanych ze zmianą środowiska oraz konfrontacją ze swoimi słabościami. Na szczęście przy wsparciu bardziej doświadczonych koleżanek – Klaudii, Basi i Asi wszystko, co straszne zamieniało się w przyjazne.

Miesiąc upłynął im pod hasłem „Poznawania” –  siebie wzajemnie oraz Konina i jego okolic. Okazji ku temu było wiele. Grupowe wyjścia na spacer lub do restauracji, a także aktywna rehabilitacja w terenie sprzyjają poznawaniu nowych miejsc. Wycieczki do pobliskiego Gołuchowa, Mielnicy i Lichenia. Spotkanie z podróżniczką Elżbietą Dzikowską w Golinie to tylko niektóre z atrakcji tego miesiąca.

Ciężkiej pracy też nie zabrakło. Nasi uczestnicy przy wsparciu asystentów sprecyzowali swoje cele na pobyt w Akademii wedle, własnych indywidualnych potrzeb i możliwości. Opanowali już obsługę  sprzętu RTV i AGD. Przeszli wiele szkoleń i treningów, między innymi Porozumiewanie się bez przemocy, które poprowadził asystent Piotr oraz prawa i przywileje dla osób z niepełnosprawnością, które przedstawił prawnik Marcin. Mimo, że jeszcze  wciąż wiele rzeczy stanowi dla nich wyzwanie, wciąż walczą i nie zamierzają się poddać. Pokonują bariery nie tylko związane niepełnosprawnością, ale też te w umyśle. A jak wiemy, nie zawsze jest to proste…są już pierwsze sukcesy

Najbardziej „oklaskiwany” okazał się w ostatnim tygodniu rekord szybkości Seby, czyli 43 sekundowy przejazd podczas ćwiczenia, które jeszcze miesiąc temu zajmowało prawie godzinę!!!

Filip z Olą oraz Sebastian z Berylowej potrafią już samodzielnie poruszać się komunikacją miejską a Asia rozpoczęła jazdy z instruktorem i niebawem będzie szczęśliwą posiadaczką prawa jazdy.

Trzymajcie za Nich mocno kciuki, tym bardziej, że bez wsparcia uczestników, którzy już kończą swoją przygodę z Akademią może być Im ciężej. Wierzymy, że doskonale sobie poradzą.

Aleksandra Mirecka

Program Mieszkań Treningowych realizowany jest w ramach Projektu Akademia Życia i Samodzielności współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.