Aktywność wyzwala niezależność!
14 listopada 2020
II miejsce dla Mieszkań Treningowych!
22 grudnia 2020
Aktywność wyzwala niezależność!
14 listopada 2020
II miejsce dla Mieszkań Treningowych!
22 grudnia 2020

Kończy się „dziwny” 2020 rok. Świętujemy, bo daliśmy radę!

Od początku sprawiał wiele trudności oraz wywoływał u nas niepewność, czasem stan zagrożenia. W marcu pandemia i lockdown. Wszyscy uczestnicy wyjechali w pośpiechu do swych domów, przerywając Program aktywizujący…. Asystenci i trenerzy z niepewnością dopytywali co dalej? Zrobiliśmy wszystko , aby pracować z uczestnikami dalej.

Musieliśmy wszystko zmienić i przestawić się na pracę online. Ten stan nie trwał długo, gdyż już w maju ponownie zaprosiliśmy kolejne osoby do Programu. Nie było już tak łatwo jak w poprzednim czasie. Ograniczone treningi grupowe, strefy bezpieczeństwa dla nowych uczestników, maseczki i dezynfekcja oraz nowe procedury epidemiczne, testy na covid- 19 i ciągłe zmiany, zmiany, zmiany. Mieliśmy też niesamowicie ciekawe i inspirujące zajęcia, fizjoterapia i aktywna rehabilitacja z naszym absolwentem Mateuszem oraz basen i całe mnóstwo sukcesów ludzi, którzy ukończyli Program w Mieszkaniach Treningowych w Koninie.

Kolejnych 56 osób z sukcesem ukończyło Akademię życia, realizując dwa różne programy aktywizujące – dla osób z urazem rdzenia kręgowego oraz dla osób z niepełnosprawnością ruchową o różnej etiologii.

Łukasz zdał egzamin na prawo jazdy, Tomek w samodzielnym mieszkaniu będzie osobiście parzył poranną kawę, Mariusz – pokochał basen i pływanie i będzie to hobby rozwijał sportowo, Karolina nie ma już problemu, aby samodzielnie pojechać autobusem gdziekolwiek zechce…. to tylko kilka sukcesów naszych absolwentów, którzy uwierzyli, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji celów, że warto podejmować wyzwania, warto marzyć, warto zamienić słowa „nie mogę” na „zrobię to!”.

Dotrwaliśmy w zdrowiu do końca grudnia 2020 roku z sukcesem, gdyż większość z zaplanowanych rzeczy udało się, pomimo trudności, zrealizować!!!

Program Akademia Życia i Samodzielności współfinansowany jest z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku.