Aktywność wyzwala niezależność!
14 listopada 2020
II miejsce dla Mieszkań Treningowych!
22 grudnia 2020

Kończy się „dziwny” 2020 rok. Świętujemy, bo daliśmy radę!

Od początku sprawiał wiele trudności oraz wywoływał u nas niepewność, czasem stan zagrożenia. W marcu pandemia i lockdown. Wszyscy uczestnicy wyjechali w pośpiechu do swych domów, przerywając Program aktywizujący…. Asystenci i trenerzy z niepewnością dopytywali co dalej? Zrobiliśmy wszystko , aby pracować z uczestnikami dalej.

Musieliśmy wszystko zmienić i przestawić się na pracę online. Ten stan nie trwał długo, gdyż już w maju ponownie zaprosiliśmy kolejne osoby do Programu. Nie było już tak łatwo jak w poprzednim czasie. Ograniczone treningi grupowe, strefy bezpieczeństwa dla nowych uczestników, maseczki i dezynfekcja oraz nowe procedury epidemiczne, testy na covid- 19 i ciągłe zmiany, zmiany, zmiany. Mieliśmy też niesamowicie ciekawe i inspirujące zajęcia, fizjoterapia i aktywna rehabilitacja z naszym absolwentem Mateuszem oraz basen i całe mnóstwo sukcesów ludzi, którzy ukończyli Program w Mieszkaniach Treningowych w Koninie.

Kolejnych 56 osób z sukcesem ukończyło Akademię życia, realizując dwa różne programy aktywizujące – dla osób z urazem rdzenia kręgowego oraz dla osób z niepełnosprawnością ruchową o różnej etiologii.

Łukasz zdał egzamin na prawo jazdy, Tomek w samodzielnym mieszkaniu będzie osobiście parzył poranną kawę, Mariusz – pokochał basen i pływanie i będzie to hobby rozwijał sportowo, Karolina nie ma już problemu, aby samodzielnie pojechać autobusem gdziekolwiek zechce…. to tylko kilka sukcesów naszych absolwentów, którzy uwierzyli, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji celów, że warto podejmować wyzwania, warto marzyć, warto zamienić słowa „nie mogę” na „zrobię to!”.

Dotrwaliśmy w zdrowiu do końca grudnia 2020 roku z sukcesem, gdyż większość z zaplanowanych rzeczy udało się, pomimo trudności, zrealizować!!!

Program Akademia Życia i Samodzielności współfinansowany jest z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku.

Comments are closed.