Dzień w Mieszkaniach Treningowych.

Całkiem nowe wyzwania!
29 stycznia 2021
Kobiety Akademii
29 marca 2021
Całkiem nowe wyzwania!
29 stycznia 2021
Kobiety Akademii
29 marca 2021

Różnorodność aktywności w Programach Mieszkań Treningowych jest duża. Jest też dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników.

Wiosenna pogoda, słońce dodaje energii do działania więc aktywna rehabilitacja podczas spaceru sprawdza się najlepiej!

Basen- bardzo lubiana przez uczestników Mieszkań Treningowych forma rehabilitacji. Ci, którzy korzystają z zajęć na basenie mogą potwierdzić, że to nie tylko aktywność sportowa ale też mega usprawnianie. Treningi metodą Halliwick ale też nauka pływania różnymi stylami od podstaw (z uwzględnieniem różnych niepełnosprawności) to tylko część aktywności, które zawierają zajęcia terapeutyczne na basenie.

Do treningów wykorzystujemy każdą przestrzeń, która wcześniej była nie do zdobycia. Ale „trening czyni mistrza” więc skutek jest pozytywny.

Zajęcia rehabilitacyjno – sportowe to wszelkiego rodzaju sporty dostosowane do osób poruszających się na wózkach. Szermierka, tenis stołowy, rugby oraz koszykówka na wózkach dają naszym uczestnikom możliwość rozwoju fizycznego, sprawności, współzawodnictwa i dobrej zabawy.

Treningi i zajęcia ze specjalistami to codzienność w Mieszkaniach Treningowych. Dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych uczestników sprawiają, że nasi uczestnicy każdego dnia coraz lepiej funkcjonują i są sprawniejsi fizycznie.

Nie brakuje też czasu na zabawę i rozrywkę. Treningi organizacji czasu wolnego to jedne z przyjemniejszych i relaksujących po wielogodzinnych ćwiczeniach.

Akademia Życia i Samodzielności to Projekt realizowany przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszaka, współfinansowany z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku.