Mieszkanie nie całkiem dostosowane!
17 lutego 2022
W mieszkaniach treningowych znaleźliśmy miejsce dla gości z Ukrainy.
19 kwietnia 2022
Mieszkanie nie całkiem dostosowane!
17 lutego 2022
W mieszkaniach treningowych znaleźliśmy miejsce dla gości z Ukrainy.
19 kwietnia 2022

Seria treningów dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu jest już dostępna! W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przygotowaliśmy serię 14 różnych treningów dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu. Od 3 marca do 19 kwietnia 2022 r. w każdy wtorek i czwartek na profilu Facebook Fundacji oraz na kanale YouTube ukazują się kolejne odcinki dedykowane osobom z konkretnym rodzajem niepełnosprawności.

 – Wszystkie treningi zostały wymyślone i skonsultowane z osobami z niepełnosprawnościami, fizjoterapeutami oraz z trenerami sportów osób niepełnosprawnych. Są to krótkie filmy, które możemy samodzielnie wykonywać w domu i tym samym podtrzymywać dobrą kondycję oraz sprawność. Skupiliśmy się na odbiorcy, jego możliwościach i potrzebach. – podkreśla Maciej Wiatrowski, pomysłodawca i realizator projektu.

W jaki sposób przeprowadzić trening pływania na sucho, tenisa stołowego lub szermierki w przestrzeni domowej? Jakie ćwiczenia dobrać dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni lub też z przepukliną oponowo rdzeniową? Jak w domu zrobić trening koszykówki bądź też rugby na wózkach? Jakie ćwiczenia są najlepsze dla osób z porażeniem czterokończynowym, a jakie dla tych z porażeniem dwóch kończyn? Co dla amputantów kończyn dolnych? Proponujemy też trening oddechowy.

Filmy powstały jako odpowiedź na lockdown, ale szybko okazało się, że mogą być pomocne bez względu na okoliczności. Z filmów mogą korzystać bezpłatnie wszyscy zainteresowani.

https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej

https://www.youtube.com/PodajDalejFundacja playlista – Trening i rehabilitacja do wykonania w domu

 Filmy powstały w ramach projektu „Zdanie też jest fajnie” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.