Coś się kończy, coś się zaczyna…

Koniec roku obfitujący w nagrody i wyróżnienia!
28 listopada 2021
„Chcesz rozbić taflę szkła a ona się ugina”
14 stycznia 2022
Koniec roku obfitujący w nagrody i wyróżnienia!
28 listopada 2021
„Chcesz rozbić taflę szkła a ona się ugina”
14 stycznia 2022

W mieszkaniach treningowych panuje spory ruch, ale nigdy nie jest on przypadkowy. Trafiają do nas sami zdeterminowani i gotowi do pracy nad sobą ludzie. Za chwilę swój pobyt kończy Rafał a niedługo potem Paulina. Opuszczą Akademię jeszcze przed świętami. Zaraz po świętach do domu wyjadą Jagoda, Patrycja i Anita a nieco później Piotr oraz Piotr. Wiktoria spędzi u nas jeszcze trochę czasu, ale czy po jej wyjeździe Mieszkania Treningowe pozostaną puste? Absolutnie nie, zwykle zaraz po zwolnieniu się miejsca, zajmują je nowi, chętni do pracy nad swoją samodzielnością uczestnicy. Dzięki takiemu zabiegowi nigdy nie mamy samych nowych uczestników a przebywający tu jakiś czas ‘’ Weterani ‘’ mogą podzielić się swoimi doświadczeniami ze ‘’ Świeżakami ‘’.

Informacje udzielane nowym uczestnikom przez tych starszych są niesamowicie cenne, ponieważ pobyt w Akademii jest procesem nabywania umiejętności, ale nie tylko… Nasze mieszkania często zmieniają postrzeganie świata przebywających w nich osób i jest to cykl dość długotrwały. Z tego właśnie powodu sposób myślenia tych którzy swoje u nas ‘’ odsłużyli ‘’, może być i bardzo często jest dobrą wskazówką dla pozostałych.

Wszystkim tym, którzy za chwilę nas opuszczają już dziś gratulujemy sukcesów w pracy nad sobą, tym którzy jeszcze trochę u nas zostaną życzymy wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, a tym którzy jeszcze się wahają, czy mieszkania są miejscem odpowiednim dla nich odpowiadamy: Tak, zapraszamy !

Dawid Trzuskolas

Asystent i pracownik socjalny w mieszkaniach treningowych

Autoką zdjęć jest Marika Sypniewska

Projekt Akademia Życia i Samodzielności realizowana jest w mieszkaniach treningowych Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ i jest współfinansowany z funduszy PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.