Aktywna…co to dla nas znaczy?

Kolejny rok za nami!
16 stycznia 2020
Kto może zgłosić się do Mieszkań Treningowych
10 marca 2020
Kolejny rok za nami!
16 stycznia 2020
Kto może zgłosić się do Mieszkań Treningowych
10 marca 2020

Funkcjonalna Rehabilitacja Adaptacyjna to wielotorowy proces dzięki któremu uczestnicy przebywający w Mieszkaniach Treningowych usprawniają się, poprawiają komfort swojego życia, stają się bardziej samodzielni!

W Programie aktywizującym w ostatnich miesiącach wzięło udział kolejnych osiem osób z różnych stron Kraju. Mateusz, Ireneusz, Remigiusz, Michał, Lidka, Marzena, Ola i Ania ukończyli własnie swój pobyt w Mieszkaniach Treningowych. O swoją samodzielność walczyli dzielnie podczas całego procesu, który zawierał szereg aktywności; na sali gimnastycznej, sali do zajęć fizjoterapeutycznych, rehabilitacja w terenie oraz na basenie. Wzmacniali siłę mięśni poprzez ćwiczenia stabilizacyjne i równoważne. Podczas zajęć aktywnej rehabilitacji wykorzystywali swój potencjał oraz uczyli się najlepszego wykorzystania wózka. Podczas zajęć na basenie doświadczali naturalnej pionizacji oraz doskonalili pływanie. Zajęcia sportowe takie jak rugby, szermierka, koszykówka na wózkach czy tenis stołowy pozwalały im na poprawę kondycji. Treningi samodzielności i samoobsługi takie jak ubieranie, mycie, przygotowywanie posiłków czy pokonywanie barier architektonicznych dały im nowe możliwości w aktywnym życiu. Przez ostatnie miesiące byli „Aktywni”.

Co mówią czasie spędzonym w Mieszkaniach Treningowych:

Pobyt w Akademii dał mi wiele, nie mówię tu o sprawności fizycznej, ponieważ przyjeżdżając do Akademii wykonywanie takich czynności jak ubieranie się, przesiadanie z łóżka na wózek czy codzienna higiena nie stanowiły dla mnie problemu, natomiast mnie osobiście podbudował kontakt z innymi uczestnikami, trenerami również z niepełnosprawnością, pokazali, że ciężką pracą i wytrwałością można wszystko! Trzeba mieć tylko sprzyjające warunki i życzliwych ludzi, to wszystko jest w Akademii i wiele, wiele więcej…Czasem będzie ciężko, będziesz miał chwilę zwątpienia to normalne to minie, przejdziesz przez to, pomogą Ci! Na końcu pobytu stwierdzisz dałem sobie radę! Było warto!

Polecam z całego serca! …Anna z województwa opolskiego.

Bardzo się cieszę że mogłam przyjechać do Konina i wziąć udział w projekcie Mieszkania Treningowe – Akademia życia i samodzielności. Nie ukrywam to były 3 miesiące ciężkiej pracy ale bardzo wartościowej dla mnie. Dzięki tym trzem miesiącom spędzonym w Akademii uwierzyłam bardziej w siebie i swoje możliwości, mam teraz większą pewność siebie. Oprócz tego dostałam tam dobrą rehabilitację dzięki której poprawiłam swoją kondycję, doszkoliłam swoją technikę jazdy na wózku i nauczyłam się balansu – z tego jestem bardzo zadowolona. A poza dobrą rehabilitacją nauczyłam się tam dbania o czystość w mieszkaniu, gotowania i tak dalej. Dzięki Akademii zyskałam pewność, że poradzę sobie nawet jeśli przyjdzie mi być samej w pewnych życiowych sytuacjach… Marzena z Pomorza.

Naszym Absolwentom życzymy, aby nie zwalniali tempa a my zaczynamy pracę z nową grupą odważnych, zdeterminowanych i nastawianych na zmianę w swoim życiu Aktywnych!!!

Programy Mieszkań Treningowych realizowane są w ramach Projektu Akademia Życia i Samodzielności współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 i Projektu Akademia Samodzielności współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Priorytet VII „Włączenie społeczne” Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie 7.2.2. usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe.

Oraz 1% podatku